Cop Simulator: My Prison 3D

KehittÀjÀ
App1
Luokitus
8,9
(viimeisten 6 kuukauden perusteella)
Julkaistu
elokuu 2026
Viimeksi pÀivitetty
elokuu 2026
Pelimoottori
Unity 2022
Alustat
Selain (tietokone, mobiili, tabletti), CrazyGames-sovellus (Android), App Store (Android)
Suunta
Pystykuva

TĂ€ssĂ€ mukaansatempaavassa simulaattorissa olet sheriffi, joka voi muuttaa vankilan kannattavaksi liiketoiminnaksi. Rakenna uusia lohkoja, palkkaa henkilökuntaa, pidĂ€ yllĂ€ jĂ€rjestystĂ€ ja kasvata tuloja. Jokainen pÀÀtös vaikuttaa turvallisuuteen ja budjettiin – tule vankilahallinnon todelliseksi kuninkaaksi!


🔑 Hallitse vankeja ja palkkaa vartijoita

💰 Ansaitse rahaa valmistuksella ja palveluilla

đŸ—ïž Rakenna ja pĂ€ivitĂ€ sellejĂ€, kanttiineja ja työpajoja

📈 Laajenna vankilaasi pienestĂ€ megakompleksiksi

🎼 Helppo ohjaus: kĂ€vele WASD/joystick-ohjaimella, napsauta toimiaksesi

Viimeksi pÀivitetty

26.8.2026

- Tietokoneella: KÀytÀ WASD-nÀppÀimiÀ liikkuaksesi vankilassa, napsauta hiirellÀ rakennuksia, vankeja tai valikoita rakentaaksesi ja pÀivittÀÀksesi.

- Mobiililaitteella: Liiku nÀytön joystickin avulla vasemmassa alakulmassa ja napauta kohteita sormella vuorovaikuttaaksesi niiden kanssa.

- Avaa pĂ€ivitysvalikoita, rakenna uusia soluja ja työpajoja, jaa budjetti – kaikki intuitiivista ja saavutettavissa muutamalla napautuksella.

Google Play Logo